Strona głównaO nasNasi specjaliściNasza ofertaWarsztaty i szkoleniaKontaktPobieranie pliku
Zarząd
Statut
Deklaracja członkowska
Ogłoszenia
O nas
Lubelski Cech Naturoterapeutów i Radiestetów

 

W dniu 25 maja 2007 roku Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie wzbogaciła się o nowy cech. Do innych rzemieślniczych zrzeszeń cechowych wchodzących w skład Lubelskiej Izby Rzemiosła dołączył Lubelski Cech Naturoterapeutów i Radiestetów.

 

Nowy cech ma przede wszystkim za zadanie konsolidację środowiska tej branży na terenie Lubelszczyzny oraz propagowanie wiedzy o terapiach naturalnych i radiestezji wśród społeczeństwa. Innym również uważanym za priorytetowe zadaniem cechu, jest działalność na rzecz ochrony zdrowia, propagowanie zdrowego stylu życia i szeroko pojmowanej ekologicznej i psychotronicznej działalności. Uporządkowanie lubelskiego rynku pracy dla zawodów związanych z naturoterapią poprzez działalność szkoleniowo - oświatową, wydawniczą i wdrożeniową, to kolejny z celi stawianych do realizacji przez cech.

 

Członkowie cechu to bioenergoterapeuci, radiesteci, zielarze, biomasażyści, psychotronicy i inni znani specjaliści terapii alternatywnych znani na terenie całego kraju, a prowadzący swoją działalność rzemieślniczą na terenie Lubelszczyzny.

 

Rekomendacja dawana przez cech naturoterapeutom jest gwarantem faktycznej wiedzy i umiejętności potwierdzonej stosownymi uprawnieniami. Jest to tym bardziej istotną rzeczą w sytuacji, gdy mamy do czynienia z tak ważną dziedziną jak zdrowie, a czasami nawet życie ludzkie. Bo takim właśnie celom służy bioenergoterapia i radiestezja.

 

Bioenergoterapia jest to metoda leczenia, która oddziałuje na naturalne dla każdego człowieka biopole czyli otoczkę energetyczną, którą posiada każdy żywy organizm, i która odzwierciedla stan naszego zdrowia. Bioenergoterapeuta, czyli człowiek o podwyższonym potencjale energetycznym, potrafi przekazywać energię leczonej osobie. W ten sposób wyrównuje ubytki aury pacjenta, a tym samym wpływa na jego ciało, eliminując schorzenia. Schorzenie, to zaburzenie przepływu energii występujące już na poziomie naszej aury (biopola). Jeżeli jakiś element systemu energetycznego zostanie zablokowany, wówczas pojawią się zakłócenia w jego funkcjonowaniu, które są główną przyczyną wszelkich zaburzeń mentalnych, emocjonalnych i fizycznych. Zaburzenia w subtelnym systemie energetycznym uniemożliwiają człowiekowi pełne doświadczenie samego siebie i otaczającego świata. Usuwając blokady energetyczne i przywracając swobodny przepływ energii w organizmie pomagają przywrócić człowiekowi naturalny stan równowagi i zdrowia. I tym właśnie zajmują się należący do cechu bioenergoterapeuci. Wspomagają te działania takimi technikami, jak: magnetoterapia, litoterapia, biomasaż, lub wykorzystują znajomość medycyny wschodu: akupresurę, siatsu, czakroterapię. Na dodatkowe podkreślenie zasługują także prężnie działający w cechu bioenergoterapeuci zielarze. Nagłych uzdrowień i cudów cechowi bioenergoterapeuci nie obiecują. Obiecują natomiast rzetelną i fachowo poprowadzoną bioenergoterapię, chętnie we współdziałaniu z lekarzem chorego. Po to, by obie terapie, i ta konwencjonalna, i ta alternatywna służyły wspólnemu celowi, którym zawsze powinno być dobro - zdrowie człowieka.

 

Radiesteta, różdżkarz, to osoba zajmująca się wykrywaniem promieniowania cieków wodnych, ścian sieci geobiologicznej, złóż minerałów itp. Radiesteci chronią zdrowie ludzkie przez np. zabezpieczanie nowobudowanych domów przed szkodliwym promieniowaniem. Różdżka i wahadło to przyrządy radiestezyjne, których używają. Radiesteci działający w nowym cechu to wybitni specjaliści w tej dziedzinie, których opinie i dorobek był niejednokrotnie uhonorowany odznaczeniami Federacji Ogólnopolskiego Zrzeszenia Radiestetów i Bioenergoterapeutów za działalność na tym polu.